Zima to najgorszy okres dla twojego samochodu -śnieg, błoto i te nieszczęsne chemikalia używane przez drogowców. Można by rzec mała katastrofa. Tymczasem ty zastanawiasz się, czy nie skorzystać z usługi aplikacji ceramiki na auto? W tym artykule dowiesz się, czy to dobre rozwiązanie, czy może lepiej wstrzymać z tym do wiosny.

Ceramika na samochód zimą – czy to odpowiedni moment na zabezpieczenie lakieru?

Wśród części klientów panuje niczym niepoparta opinia, że zima to nie najlepszy okres na zabezpieczenie lakieru. Często decydują się zaczekać na korzystniejszą aurę, aby wreszcie oddać swój pojazd w ręce profesjonalistów ze studia auto detailingu. Od razu musimy zdementować ten mit. Po pierwsze nie ma żadnych przeciwwskazań technicznych do aplikacji ceramiki na samochód zimą. W przypadku profesjonalnych studiów auto detailingu pojazd trafia do odpowiednio przygotowanego miejsca, w którym stworzone zostały optymalne warunki do nałożenia powłoki ceramicznej. Dodatkowo po całym procesie auto musi odstać odpowiednią ilość czasu, aby sama ceramika lakieru się utwardziła. Nie musisz więc obawiać się, że coś się stanie po wyjeździe. Po drugie, zgodnie z zasadą im szybciej, tym lepiej, nie powinieneś odwlekać tego procesu w czasie. Uwierz nam, po okresie zimowym lakier twojego samochodu będzie bardziej zniszczony. To oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami renowacji. Najgorsze, co możesz zrobić, to odebrać samochód z salonu pod koniec roku i czekać z zabezpieczeniem ceramicznym, aż zima się skończy. Wskazówka: jeśli wciąż zastanawiasz się, czy aplikacja powłoki ceramicznej zimą jest dobrym rozwiązaniem, zasięgnij porady eksperta/ekspertów. Skontaktuj się z kilkoma studiami car detailingu i dopytaj o szczegóły. Nic cię to nie kosztuje, a na pewno otrzymasz profesjonalną opinię. Przy okazji sprawdź też nasz artykuł, jak nakładać powłokę ceramiczną.

Samochód w zimie

Powłoka ceramiczna zimą – zalety

„Jest zima, na drogach śnieg, piach, błoto i sól więc auta brudzą się nadzwyczaj szybko. Należy więc chociaż od czasu do czasu zmyć to wszystko, by zachować auto w jak najlepszym stanie jak najdłużej. Z naszej strony, co przyznajemy z niekłamaną satysfakcją, mycie aut z nałożoną ceramiką to czysta przyjemność, bo brud schodzi niemal natychmiast, już przy użyciu samej wody, a po dokładniejszym umyciu wygląda po prostu rewelacyjnie”. Taki tekst właściciela studia auto detialingu z Lęborka, Michała, pojawił się ostatnio na jego profilu na portalu Facebook. Oczywiście podpisujemy się pod nim obiema rękami. Jedną z zalet powłoki ceramicznej na lakier jest ułatwienie bieżącej pielęgnacji: zarówno dla ciebie, podczas korzystania z myjni bezdotykowej, jak i dla detailera, który opiekuje się twoim samochodem. Kolejna korzyść to ochrona przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, a te, jak dobrze wiesz, są szczególnie niekorzystne zimą. Mycie samochodu zimą

Zabezpieczenie lakieru w okresie zimowym – czy warto?

Podsumowując, nie ma absolutnie żadnych przesłanek, aby bać się aplikacji powłoki ceramicznej zimą. Dodatkowo jeśli dopiero co odbierasz nowy samochód i zastanawiasz się nad zabezpieczeniem lakieru, nie powinieneś zwlekać. Dzięki ceramice na samochód bieżąca pielęgnacja pojazdu stanie się niezwykle prosta, co stanowi sporą zaletę, szczególnie zimą. Dodatkowo zniweluje negatywny wpływ warunków atmosferycznych i substancji chemicznych używanych przez drogowców. Koniecznie sprawdź też, jak myć auto po ceramice.