Powłoki ceramiczne 4nano

Skuteczność i trwałość potwierdzona przez kilkadziesiąt studiów detailingowych

 • wysoka trwałość powłok ceramicznych, dzięki zastosowaniu komponentów o dużej masie cząsteczkowej (żywic silikonowych)
 • większość ceramiki na auto trafia na zabezpieczaną powierzchnię dzięki temu, że występuje wysoka zawartość składnika aktywnego oraz niska zawartość/brak rozpuszczalników
 • polepszenie efektu hydrofobowego dwuwarstwowych powłok ceramicznych poprzez wykorzystanie związków fluoru
 • większa szklistość dzięki zastosowaniu grup fenylowych powodujących zwiększony kąt załamania światła
Powłoki ceramiczne 4nano

Powłoki ceramiczne 4nano – co nas wyróżnia?

Szklistość, hydrofobowość, pogłębiony kolor… tak, wiemy, to już pewnie słyszałeś/-aś, aczkolwiek powłoki ceramiczne 4nano to coś więcej. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy nasze produkty na rynek i od 10 lat są sprawdzane przez naszych partnerów biznesowych na tysiącach aut, stąd wiemy, że… działają.

4nano w swojej ofercie posiada powłoki ceramiczne dla klientów indywidualnych oraz profesjonalne, kilkuletnie powłoki ceramiczne dla studiów detailingowych:

KLIENT INDYWIDUALNY

Zadbaj o swoje auto z produktami:

 • 4nano CCX – kilkumiesięczna powłoka hydrofobowa, odżywka do powłok
 • 4nano Quantum Lite – roczna powłoka ceramiczna (1 warstwa)
 • 4nano Camo – dwuletnia powłoka ceramiczna (1 warstwa)

Partner biznesowy

Skorzystaj z oferty dla studiów auto detailingu i Salonów samochodowych

 • 4nano Opal & Quantum – dwuletnia powłoka ceramiczna (2 warstwy)
 • 4nano Sapphire & Quantum – trzyletnia powłoka ceramiczna (2 warstwy)
 • 4nano Rock & Quantum – pięcioletnia powłoka ceramiczna (2 warstwy)

Powłoka ceramiczna 4nano

Powłoki ceramiczne 4nano różnią się między sobą czasem ochrony oraz sposobem aplikacji, wszystkie jednak posiadają 6 podstawowych zalet. Zobacz, dlaczego ceramika na auto to dobre rozwiązanie:

Powłoka ceramiczna ochrona przed mikrorysami

Powłoka ceramiczna chroni przed mikrorysami

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru chroni przed mikrorysami, które powstają na skutek mycia, osuszania auta, czyli podczas bieżącej pielęgnacji pojazdu. Należy pamiętać jednak o tym, że powłoka ceramiczna nie uchroni karoserii przed mocniejszymi zarysowaniami lub odpryskami od kamieni.

Ceramika na auto ułatwia mycie

Powłoka ceramiczna zmniejsza przywieranie brudu, dzięki czemu samochód nie tylko będzie się brudził w mniejszym stopniu, ale jeszcze jego wyczyszczenie stanie się o wiele prostsze – na co dzień wystarczy krótka wizyta na myjni samoobsługowej, aczkolwiek zawsze zalecamy, aby raz na kilka miesięcy przeprowadzić mycie ręczne profesjonalnymi kosmetykami samochodowymi, najlepiej w certyfikowanym studiu car detailingu.

Brud, często niewidoczny na pierwszy rzut oka, może powodować pogorszenie niektórych właściwości ceramiki na samochód, przez co nie będzie wyglądać tak efektownie, jak po aplikacji. Nie martw się – dokładne mycie detailingowe temu zaradzi.

Powłoka ceramiczna łatwiejsze mycie
Powłoka ceramiczna ochrona przed promieniami UV

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru to ochrona przed promieniami UV

Podstawowym źródłem promieniowania UV jest słońce. Częste wystawianie się na nie stwarza zagrożenie nie tylko dla ludzkiego ciała, ale także innych elementów jak np. lakier samochodowy. Słońce oraz ciepło wpływają na wysychanie żywicy znajdującej się w lakierze samochodowym, co z kolei prowadzi do zmiany jego koloru, najczęściej w formie blaknięcia, a w sporadycznych przypadkach wręcz powstania odbarwień.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest powłoka ceramiczna, która niweluje szkodliwe działanie promieni UV oraz pozwala zachować kondycję i szklistość lakieru przez długie lata.

Powłoki ceramiczne chronią przed agresywną chemią

Ochrona lakieru przed negatywnym wpływem agresywnej chemii wykorzystywanej w myjniach samoobsługowych, a także przed innymi, szkodliwymi czynnikami, jak ptasie odchody, kwaśny deszcz, czy sól drogowa stosowana zimą.

Powłoka ceramiczna ochrona przed agresywną chemią
Powłoka ceramiczna efekt wizualny

Ceramika na lakier powoduje szklistość, pogłębienie koloru

Powłoka ceramiczna zapewnia szklistość lakieru, wyraźne pogłębienie koloru – karoseria wygląda, jakby została pokryta cienką warstwą szkła. W przypadku lakierów matowych może skutkować to satynowym wykończeniem, dlatego warto skonsultować wcześniej aplikację ceramiki na auto ze specjalistą.

Powłoka hydrofobowa zmniejsza osiadanie wody na lakierze

Powłoki ceramiczne 4nano to nie tylko ochrona lakieru, ale też zapewniony efekt hydrofobowy, polegający na tym, że krople deszczu, woda, „ślizgają” się po lakierze, nie osiadają na nim. Oprócz tego, że wygląda to efektownie, ułatwia późniejszą pielęgnację karoserii, ponieważ krople nie wysychają na niej, i co za tym idzie, nie pozostawiają nieestetycznych plamek.

Powłoka ceramiczna hydrofobowość

Skąd wiemy, że powłoka ceramiczna działa?

4nano to polski producent powłok ceramicznych, dzięki czemu wiemy dokładnie, co znajduje się w środku buteleczek, a także jaka substancja czynna odpowiada za poszczególne działanie ceramiki na lakier. Opisaliśmy to dokładniej w naszym katalogu produktowym, ponadto informacje te przedstawiamy naszym partnerom biznesowym na dedykowanych szkoleniach.

Przekonaliśmy cię? W takim razie na zachętę mamy jeszcze kilka informacji o naszych produkach:

odżywka do powłok 4nano CCX Reload

4nano CCX

 • kilkumiesięczna powłoka hydrofobowa dla klientów indywidualnych i biznesowych
 • bogata w żywice silikonowe, idealna do aplikacji na lakier
 • prosta aplikacja: spryskaj i rozprowadź

Cena: 199 zł

powłoka ceramiczna 4nano Quantum Lite

4nano Quantum Lite

 • roczna powłoka ceramiczna dla klientów indywidualnych i biznesowych
 • nie wymaga odświeżania, utrzymuje się na lakierze co najmniej 1 rok
 • jednowarstwowa, prosta aplikacja

Cena: 249 zł

powłoka ceramiczna 4nano Camo

4nano Camo

 • dwuletnia powłoka ceramiczna dla klientów indywidualnych i biznesowych

 • wzbogacona o związki fluoru, które zapewniają silniejszy efekt hydrofobowy

 • jednowarstwowa, prosta aplikacja

Cena: 399 zł

powłoka ceramiczna 4nano Opal

4nano Opal & Quantum

 • dwuletnia powłoka ceramiczna dla klientów biznesowych

 • dwie warstwy, dzięki którym ceramika na auto sprawdzi się w przypadku mocno eksploatowanych pojazdów, z dużym rocznym przebiegiem

powłoka ceramiczna 4nano Sapphire

4nano Sapphire & Quantum

 • trzyletnia powłoka ceramiczna dla klientów biznesowych

 • dwie warstwy, które skutecznie zabezpieczają karoserię

 • substancje czynne zapewniające długi czas ochrony

powłoka ceramiczna 4nano rock & quantum

4nano Rock & Quantum

 • pięcioletnia, dwuwarstwowa powłoka ceramiczna dla klientów biznesowych

 • warstwa Rock to 99% czystego produktu, bez rozpuszczalników, co zapewnia trwałą i odporną powłokę

 • warstwa Quantum jest wzbogacona o związki fluoru, które wzmacniają efekt hydrofobowy

Klienci indywidualni, którzy chcą zakupić nasze powłoki ceramiczne 4nano Quantum Lite oraz 4nano Camo, mogą to zrobić za pośrednictwem sklepu detailingowego 4nano. W razie pytań, wątpliwości jesteśmy do dyspozycji pod nr 500-265-930, zachęcamy też do śledzenia naszego bloga, w którym znajdują się m.in. informacje o tym, jak aplikować powłokę ceramiczną.

Studia detailingowe, które chcą przetestować nasze produkty, zachęcamy do zapoznania się z warunkami współpracy – dzięki temu nie tylko otrzymujesz dostęp do produktów, które nie znajdują się w ofercie dla klientów indywidualnych, ale możesz też korzystać ze zniżek dla partnerów biznesowych, brać udział w szkoleniach oraz otrzymać spersonalizowane materiały reklamowe dla twojego studia.

A jeśli masz jeszcze wątpliwości, poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania odnośnie ceramiki na lakier.

Czy powłoka chroni lakier przed rysami?

Tak, jednak nie jest to ceramiczny pancerz lub zbroja chroniąca przed zarysowaniami od gwoździ czy ostrych krzaków. Powłoka uchroni nas przed powstawaniem drobnych rys podczas poprawnego mycia czy też osuszania samochodu, a głównym jej zadaniem jest ograniczenie przywierania brudu oraz zapewnienie wysokiego połysku i szklistości.

Czy powłokę trzeba myć?

Tak, pomimo że powłoka mocno ogranicza przyklejanie się brudu do lakieru, ten dalej będzie się brudził, lecz w dużo mniejszym stopniu. Zabezpieczony lakier będzie łatwy do umycia, a sam proces zajmie zdecydowanie mniej czasu. Do mycia potrzebny będzie tylko szampon o neutralnym pH oraz delikatna rękawica z owczej wełny lub mikrofibry. Mycie ręczne będzie wymagane znacznie rzadziej, a do utrzymania nienagannego wyglądu wystarczy nam mycie bezdotykowe.

Czy powłoka ceramiczna wpływa na fabryczną gwarancję na lakier?

Nie. Powłoki wiążą się na wierzchniej warstwie lakieru nie ingerując w głąb jego struktury, posiadają właściwości samooczyszczania, utwardzają powierzchnię, podbijają szklistość oraz głębię koloru. W wielu przypadkach posiadają właściwości antykorozyjne, tym samym zabezpieczają i wzmacniają powierzchnię lakierniczą.

Kiedy najlepiej zaaplikować powłokę ceramiczną?

Zaraz po odebraniu samochodu z salonu. Powłoka ceramiczna zapewni lakierowi doskonałą ochronę zachowując jego fabryczny wygląd przez długie lata. Zaoszczędzi nam to również kosztów związanych z korektą lakieru auta używanego, jak również czasu spędzonego nad przygotowaniem powierzchni do zabezpieczenia.

Czy powłokę trzeba odświeżać lub regenerować?

Nie. Dobra powłoka ceramiczna powinna działać przez deklarowany okres czasu bez potrzeby dokładania kolejnych warstw. Zaleca się okresowe przeglądy gwarancyjne (w naszych Studiach polegają one tylko na profesjonalnym detailingowym myciu) w celu oceny stanu powłoki oraz ewentualnemu odświeżeniu tylko i wyłącznie warstwy hydrofobowej.

Czy efekt hydrofobowy to to samo co trwałość powłoki?

Absolutnie nie. Efekt hydrofobowy to miły dla oka dodatek oraz pomoc przy osuszaniu lakieru. Dobra powłoka ceramiczna będzie spełniać swoją funkcję przez deklarowany okres czasu nie perląc wody. Związki hydrofobowe można odświeżać w bardzo szybki i prosty sposób, gdyż znajdują się one na wierzchu powłoki. W naszych Studiach ten zabieg jest najczęściej zawarty w cenie co półrocznych myć, które są jednocześnie przeglądami gwarancyjnymi.

Czy o powłokę trzeba dbać?

Tak, choć cały proces ogranicza się do regularnego mycia delikatnymi detergentami oraz okresowych przeglądów. We własnym zakresie należy pamiętać o usuwaniu owadów czy ptasich odchodów. Te nie usunięte na czas mogą powodować plamy lub nawet wżery w powłoce/lakierze.

Jak poznać czy powłoka ceramiczna nadal działa?

Najprostszym sposobem jest inspekcja lakieru po zwykłym myciu pod kątem przywartego brudu/smoły/nalotów. Dopuszczalne są jedynie pojedyncze punkty/zabrudzenia. Jeżeli natomiast naloty pojawiają się w dużej ilości należy udać się do punktu aplikacji na przegląd.

Jak traktować twardość powłoki?

Twardość powłok ceramicznych wyrażana jest w 10 stopniowej skali ołówkowej w jednostkach H. Nie należy jednak mylić tej skali ze skalą MOHS. Powłoka wiążąc się z lakierem po części staje się jego częścią modyfikując go, jak również sama przejmuje część jego właściwości, w tym właśnie twardość. Im więc bardziej miękki będzie lakier, tym niższa będzie twardość samej powłoki.

Co to jest powłoka hydrofobowa?

Jest to powłoka, której głównym zadaniem jest perlenie/zrzucanie wody z powłoki lakierniczej, innymi słowy powłoka ta ma nadać powierzchni właściwości hydrofobowych. Jak już wspominaliśmy, efekt ten ma cieszyć oko jak również ułatwiać osuszanie powierzchni.

Czy mogę myć auto na myjniach bezdotykowych?

Jak najbardziej – jest to nawet wskazane. Powłoka ceramiczna znacznie ułatwia mycie samochodu, korzystanie z myjni bezdotykowych jest wtedy szybkie, tanie i proste. W zależności od potrzeb zalecamy płukanie ostatnim programem lub uprzednio mycie mikroproszkiem jeżeli lakier jest mocno zabrudzony. Zachęcamy do korzystania z takich myjni raz na 1-2 tygodnie. Kategorycznie odradzamy korzystanie z dostępnych tam szczotek do felg/lakieru.

Czy mogę korzystać z myjni szczotkowych?

Absolutnie nie. Bez względu na to jaki materiał został użyty do stworzenia szczot myjących, jest to proces, który definitywnie będzie rysował i uszkadzał lakier oraz powłokę. Wżarty w szczoty brud oraz stała siła docisku będą systematycznie degradować wygląd powierzchni. Negatywne skutki myjni szczotkowej będą widoczne już po pierwszym użyciu.

Jak długo trwa aplikacja powłoki ceramicznej?

Sama aplikacja powłoki nie jest procesem bardzo czasochłonnym i zazwyczaj trwa jeden dzień. Natomiast  przygotowanie lakieru do aplikacji powłoki, jego odświeżenie czy korekta, a nawet dokładne mycie nowego samochodu w celu zapewnienia odpowiedniego i trwałego wiązania może zająć nawet kilka dni.

Czy można zaaplikować powłokę ceramiczną na używane auto?

Tak. Każdy lakier można zabezpieczyć powłoką ceramiczną, choć do uzyskania efektów wizualnych zbliżonych do samochodu nowego w większości przypadków wymagana będzie korekta lakieru w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów wizualnych. W skrajnych przypadkach lakier może nie nadawać się do korekty ze względu na stopień zniszczenia.

Czy powłoka uwydatnia rysy?

Nie. Powłoka ze względu na swoją grubość (liczoną w mikrometrach) nie jest w stanie w jakikolwiek sposób uwydatnić lub podkreślić zarysowań na powierzchni. Mit ten powstał najprawdopodobniej dlatego, iż przed zabezpieczeniem lakieru powłoką jest on bardzo dokładnie oczyszczany, tym samym wymyte zostają wszelkie związki wypełniające ubytki, takie jak woski koloryzujące czy wypełniacze w niektórych pastach polerskich, odkrywając wszelkie niedoskonałości, które wcześniej były po prostu “ukryte”.