Niewidzialna wycieraczka, zwana także powłoką na szybę lub powłoką hydrofobową, to jeden z najpopularniejszych produktów nie tylko wśród profesjonalnych studiów auto detailingu, ale również klientów indywidualnych. Łatwość aplikacji, stosunkowo niska cena oraz wyjątkowy efekt, który dzięki niej uzyskasz, to tylko niektóre z cech, które trafiają do każdego entuzjasty car detailingu.

5 zalet niewidzialnej wycieraczki

Zacznijmy od tego, co daje niewidzialna wycieraczka, a argumentów „za” jest naprawdę sporo. I wbrew ogólnym opiniom, to nie tylko uciekające kropelki deszczu.

1. Efekt hydrofobowy

Tak jak wspomnieliśmy, najczęściej wymieniana zaleta powłoki na szybę to właśnie efekt hydrofobowy. Denerwuje cię używanie wycieraczek? Chciałbyś poprawić swoją widoczność podczas szybszej jazdy? W takim przypadku niewidzialna wycieraczka będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki zawartym w produkcie składnikom (zazwyczaj są nimi związki fluorowe lub siloksany) krople wody wzajemnie się odpychają, tworząc pojedyncze punkty (zamiast tafli), które pod wpływem prędkości oraz działania wiatru po prostu zsuwają się z zabezpieczonej powierzchni.

2. Bezpieczeństwo podczas jazdy

A co jeśli poruszasz się wolniej, np. w czasie jazdy po mieście? Krople deszczu zostają na powierzchni szyby, zamiast spektakularnie uciekać. Czy to oznacza, że wspomniany wcześniej efekt hydrofobowy działa jedynie przy szybszej jeździe? Nic bardziej mylnego, fizyki nie da się oszukać. Bez dodatkowego czynnika, jakim jest prędkość lub silny wiatr, krople będą utrzymywać się na szybie samochodu. Co jednak istotne, będą to jedynie krople, a nie tafla wody. Dzięki temu obraz na zewnątrz samochodu będzie znacznie bardziej przejrzysty, co przełoży się na większe bezpieczeństwo podczas jazdy.

3. Łatwiejsze czyszczenie

Praktycznie każda substancja, o której można powiedzieć, że jest hydrofobowa lub olejofobowa, ułatwia również czyszczenie powierzchni. W przypadku szyb, szczególnie czołowej, jest to niezwykle istotne ze względu na liczbę owadów, które mogą się na niej znaleźć, np. po dłuższej trasie. Dzięki powłoce hydrofobowej wystarczy, że podjedziesz na myjnię bezdotykową, wrzucisz kilka złotych do automatu i spłuczesz je z powierzchni. Oczywiście to rozwiązanie nie dotyczy jedynie owadów, a wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

Wskazówka: pamiętaj jednak o tym, aby zmyć większy brud jak najszybciej. Jeśli pozostanie na szybie dłużej, a co gorsza stanie się to w słoneczny dzień, może przywrzeć do zabezpieczonej powierzchni.

Niewidzialna wycieraczka 4nano

4. Redukcja refleksów świetlnych

Kolejny bardzo istotny punkt, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Rzadko się o tym wspomina, ale powłoka hydrofobowa na szybę pozwala zniwelować część działania refleksów, czyli nietrwałych smug lub plam świetlnych. Jest to zaleta szczególnie przydatna podczas jazdy w nocy. Denerwują cię światła reflektorów aut jadących z naprzeciwka lub odbicia świateł latarni w kałużach? Niewidzialna wycieraczka pomoże zniwelować ten problem.

5. Mniejsze przywieranie lodu i szronu

Samo skrobanie szyby, na której jest NW, to czysta przyjemność – tak właśnie napisał jeden z użytkowników forum samochodowego w 2012 roku. Od tamtej chwili upłynęło sporo czasu, ale to zdanie pozostaje niezmienne. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę czasu zimą, zdecyduj się na niewidzialną wycieraczkę.

Niewidzialna wycieraczka – cena aplikacji

Zastanawiasz się, ile to wszystko kosztuje? Mamy dobrą wiadomość. Cena takiej usługi waha się w przedziale od 100 do 150 złotych. Co więcej, jeśli decydujesz się na zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną, w większości przypadków możesz liczyć na rabat lub po prostu dostaniesz powłokę na szybę w gratisie. Wyjątkowy efekt w rozsądnej cenie? To zdanie chyba najlepiej opisuje niewidzialną wycieraczkę.

Niewidzialna wycieraczka – opinie

Powłoka hydrofobowa na szybę samochodu to prawdopodobniej najczęściej wybierane zabezpieczenie przez klientów. Ze względu na niską cenę oraz zalety, które wcześniej opisaliśmy, otrzymujesz bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Dodatkowo efekt widoczny jest gołym okiem. Wystarczy nieco przyspieszyć w deszczowy dzień, a krople wody zaczną dynamicznie zsuwać się na boki. M.in. właśnie dlatego opinie klientów na temat niewidzialnych wycieraczek są tak pochlebne. Ciężko bowiem znaleźć kogoś, kto z tego produktu byłby niezadowolony.

Powłoka hydrofobowa na szybę – podsumowanie

Reasumując, powłoka hydrofobowa na szybę to rozwiązanie, którego na pewno nie pożałujesz. Dzięki aplikacji niewidzialnej wycieraczki zaoszczędzisz nie tylko sporo czasu na bieżącej pielęgnacji, ale także, co ważniejsze, poprawisz swoje bezpieczeństwo na drodze. Koszt aplikacji to od 100 do 150 złotych, a wiele studiów auto detailingu przy skorzystaniu z droższej usługi dorzuci ci w gratisie. A co jeżeli ten tekst wciąż cię nie przekonał? Polecamy przeczytać opinie o powłokach hydrofobowych na szybę w internecie.

Rabat 10% i darmowa wysyłka!

Korzystasz z Allegro? U jednego z naszych partnerów znajdziesz wszystkie nasze niewidzialne wycieraczki do szyb przecenione o 10%. Dodatkowo jeśli jesteś smart przesyłkę masz gratis 🤝

Niewidzialna wycieraczka Premium Vision