Lubisz, gdy twój samochód prezentuje się lepiej niż inne? Dbanie o auto traktujesz jako hobby? Może pora pójść o krok dalej i postawić nie na samą pielęgnację, ale również zabezpieczenie! Dziś wraz z pracownikiem firmy PerfectAuto24 pokażemy ci, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i krok po kroku opiszemy proces aplikacji powłoki hydrofobowej na szybę tak, abyś bez problemu był w stanie zrobić to samemu. 

Czy aplikacja niewidzialnej wycieraczki jest trudna?

W świecie auto detailingu można wyróżnić cztery powierzchnie, które są najczęściej zabezpieczane, i to: lakier samochodowy, felgi, szyby oraz wnętrze. Zdecydowanie najłatwiejsze jest zabezpieczanie szyb, które możesz wykonać samodzielnie. Właśnie dlatego postanowiliśmy skupić się na tym elemencie jako pierwszym. Nie zanudzając, przechodzimy więc do samego procesu. 

Nakładanie niewidzialnej wycieraczki krok po kroku

 

1) Odpowiednie miejsce do nakładania powłoki na szybę

Proces aplikacji niewidzialnej wycieraczki, podobnie jak w przypadku wielu innych produktów bazujących na siloksanach, powinien odbywać się w określonych warunkach. Optymalne to temperatura od +10°C do +30°C i wilgotność w przedziale 30-80%.

Co na ten temat piszą technicy z PerfectAuto24?

Aplikację zaczęliśmy od umieszczenia samochodu w garażu, aby uniknąć panującej na zewnątrz dużej wilgotności. Chcieliśmy, aby wszystko działało tak, jak powinno. Polecamy takie rozwiązanie niezależnie od panującej pogody. Latem, ze względu na wspomnianą wilgoć, spowodowaną wysokimi temperaturami. W zimę ze względu na niską temperaturę, która panuje na zewnątrz. Wiosna i jesień to z kolei okresy, gdzie istnieje spore prawdopodobieństwo opadów. Zresztą warunki w tych porach roku też zazwyczaj nie są optymalne.

Aplikacja niewidzialnej wycieraczki

2) Przygotowanie powierzchni pod powłokę hydrofobową

Zabezpieczana powierzchnia powinna być sucha, wolna od tłuszczu i pyłu. Niewidzialna wycieraczka musi być aplikowana bezpośrednio na szybę, a nie na drobinki brudu, które mogą się na niej znajdować. W PerfectAuto24 robią to tak:

Kolejny obowiązkowy punkt na liście. Dokładnie oczyszczenie i odtłuszczenie szyby. Tutaj polecamy produkt 4nano Glass & Metal Cleaner. Środek mocno wstrząsnęliśmy, nanieśliśmy na ścierkę i najzwyczajniej w świecie przetarliśmy szyby, dzięki czemu powierzchnia stała się krystalicznie czysta i gotowa do aplikacji niewidzialnej wycieraczki.

Glass & Metal Cleaner sprawdzi się nie tylko w przypadku szyb samochodowych, polecamy przetestować go także na lustrach, szklanych stolikach oraz innych powierzchniach szklanych lub metalowych.

3) Nakładanie niewidzialnej wycieraczki

Za pomocą płatka kosmetycznego lub innego aplikatora nanieś powłokę hydrofobową na szyby. W przypadku przedniej szyby należy zrobić to minimum dwukrotnie bez ścierania pierwszej warstwy produktu, w odstępach nie krótszych niż 30 min. Następnie pozostaw środek do wyschnięcia na minimum 30 minut. Dobrze związana warstwa powłoki będzie charakteryzować się dość uporczywym ścieraniem nadmiaru produktu.

Pracownicy PerfectAuto24 mają dla ciebie następujące wskazówki:

Przechodząc do samego procesu nakładania niewidzialnej wycieraczki, to za pomocą płatka kosmetycznego nanieśliśmy pierwszą warstwę na przednią oraz pozostałe szyby. W przypadku tej pierwszej poczekaliśmy kolejne 20-30 minut i zaaplikowaliśmy kolejną warstwę, nic trudnego. Po odczekaniu zalecanego okresu zabraliśmy się do ścierania. To chyba najtrudniejsze zadanie całego procesu. Przy dobrze zaaplikowanej niewidzialnej wycieraczce trzeba się trochę namachać, aby dotrzeć powłokę.  Musicie mi uwierzyć, że efekt jest jednak tego wart.

Jeżeli chcesz uprościć proces, wspomóż się alkoholem izopropylowym (IPA). Docieranie będzie bajecznie proste. Pamiętaj jednak, że takie działanie może nieco skrócić czas działania powłoki hydrofobowej na szybie.

Docieranie niewidzialnej wycieraczki

Niewidzialna wycieraczka – czy warto? Opinia eksperta

Jak sprawuje się niewidzialna wycieraczka w akcji? Te komentarze pracowników PerfectAuto24 powinny rozwiać wszystkie wątpliwości:

Działanie produktu chcieliśmy sprawdzić głównie na przedniej szybie, w końcu to ona jest najistotniejsza podczas codziennej jazdy. O efekcie mogliśmy przekonać się już dwa dni później w deszczowy wieczór. Jako osoba mająca problemy z widocznością po zmroku mogę stwierdzić, że widoczność była dużo lepsza, krople deszczu przy większych prędkościach uciekały na boki, a dodatkowo światła samochodów z naprzeciwka nie sprawiały problemu. Te zalety przełożyły się na znaczną poprawę bezpieczeństwa podczas jazdy. Sam produkt jest bardzo wydajny. Przy prawidłowej aplikacji połowa, dwie/trzecie butelki powinno spokojnie starczyć na wszystkie szyby. Co do trwałości, Premium Vision utrzymuje się na przedniej szybie około 1 roku. Clear Vision to z kolei powłoka hydrofobowa na szybę o mniejszej trwałości, która powoduje zrzut wody przy mniejszych prędkościach. Osobiście preferuję Premium Vision, jednak znam wiele osób, które decydują się na Clear Vision ze względu na codzienną jazdę po mieście.

Po kilku miesiącach od aplikacji, działanie niewidzialnej wycieraczki może słabnąć. Nie oznacza to, że produkt nie działa. Prawdopodobnie na szybie znalazł się film brudu. W takiej sytuacji wystarczy jej odpowiednie ręczne umycie, aby wszystko wróciło do prawidłowego stanu.

Jedyną wadą tego produktu może być zbyt dobre działanie – nie polecamy aplikować niewidzialnej wycieraczki na czołową szybę w samochodach gdzie zamontowany jest czujnik deszczu, ponieważ może to powodować ”wariowanie” tradycyjnych wycieraczek. 

 

Rabat 10% i darmowa wysyłka!

Korzystasz z Allegro? U jednego z naszych partnerów znajdziesz wszystkie nasze niewidzialne wycieraczki do szyb przecenione o 10%. Dodatkowo jeśli jesteś smart przesyłkę masz gratis 🤝

Niewidzialna wycieraczka Premium Vision