Studio auto detailingu, nazywane także samochodowym SPA, to miejsce, do którego klienci oddają swój samochód, aby zadbać o każdy szczegół i doprowadzić pojazd do idealnego stanu – salonowego, a czasem wręcz lepszego. W przypadku tej usługi nie ma mowy o półśrodkach, i nie inaczej jest w przypadku stosowanych kosmetyków samochodowych. Zastanawiasz się, jakie kosmetyki samochodowe powinieneś/-aś wybrać d swojego studia auto detailingu? Ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Podstawowe kosmetyki samochodowe

Otwierając studio auto detailingu powinieneś/-aś zaopatrzyć się w podstawowe produkty do czyszczenia/pielęgnacji samochodu.

Mycie detailingowe można zacząć od felg, tutaj z pomocą przyjdzie 4nano Rim Cleaner+ oraz szczotka i pędzelek, dzięki którym dotrzesz do każdego zakamarku. Aktywna piana przyda się, aby zmiękczyć brud na karoserii, co znacznie ułatwi jego usunięcie z lakieru.

Dlatego dobrze mieć szampon samochodowy (np. 4nano Shampoo) – produkt, który pozwoli przeprowadzić mycie zasadnicze, czyli tzw. mycie na dwa wiadra przy wykorzystaniu specjalnej rękawicy.

Kosmetyki samochodowe do wnętrza

Gdy auto z zewnątrz jest czyste, pora zabrać się za środek. Na początek przyda nam się środek typu APC (All Purpose Cleaner), dzięki któremu będziesz w stanie wyczyścić prawie każdą powierzchnię. Tutaj polecimy jeden z najczęściej wybieranych produktów, zarówno przez naszych biznesowych, jak i klientów indywidualnych – 4nano Predator. Można zastosować go m.in. do czyszczenia plastików, podsufitek, czy nawet do wyprania tapicerki (pamiętaj jednak, aby zaopatrzyć się w odkurzacz z funkcją odsysania brudu, w innym wypadku jedynie wetrzesz zanieczyszczenia w głąb powierzchni).

A co w przypadku skór samochodowych? Polecamy środki przeznaczone właśnie do tego typu powierzchni – np. 4nano Leather Cleaner lub 4nano Leather Conditioner. Na koniec warto przetrzeć jeszcze szyby – należy zrobić to zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Kosmetyki samochodowe do wnętrza
Kosmetyki samochodowe do zabezpieczenia powierzchni

Po dokładnym wyczyszczeniu samochodu dobrze jest zabezpieczyć wszelkie powierzchnie. Dlaczego? Powody są dwa:

  • gdy klient trafi do Ciebie kolejny raz, zaoszczędzisz sporo czasu;
  • zabezpieczenie samochodu to najbardziej dochodowa usługa.

Zastanawiasz się, jakie powierzchnie można zabezpieczyć? Mamy dobrą wiadomośc – praktycznie wszystkie. Lakier samochodowy oraz felgi ochronisz dzięki powłokom ceramicznym. Na szybę możesz zaaplikować powłokę hydrofobową, czyli tzw. niewidzialną wycieraczkę.

A co z wnętrzem? Tutaj wbrew pozorom także masz spore pole do manewru. Dzięki dedykowanym produktom możesz zabezpieczyć m.in. skórę lub elementy materiałowe przed plamami po płynach (np. wylany napój).

Elementy plastikowe z kolei nabiorą właściwości antystatycznych (kurz będzie znacznie wolniej na nich osiadał), dzięki czemu będzie łatwiej utrzymać je w czystości.

Nasza marka oferuje pełną gamę produktów do zabezpieczenia powierzchni:

  1. Lakier samochodowy: 4nano Quantum Lite, 4nano Camo oraz certyfikowane produkty.
  2. Felgi: powłoka ceramiczna 4nano ICE
  3. Szyby: powłoka hydrofobowa 4nano Premium Vision
  4. Plastiki samochodowe: 4nano Ex & Interior Care
  5. Skóry samochodowe: 4nano Leather Protect
  6. Elementy materiałowe: 4nano Seats & Convertible Protect

powłoki ceramiczne 4nano

To już wszystkie, podstawowe kosmetyki samochodowe, których potrzebujesz prowadząc studio auto detailingu. Daj nam znać w komentarzu, co najlepiej przydaje Ci się podczas codziennej pracy.