Aplikacja powłoki ceramicznej na samochód to rozwiązanie zyskujące coraz to nowych zwolenników każdego roku. Obecnie ten rodzaj ochrony lakieru popularny jest nie tylko wśród samochodów klasy premium, ale także aut z segmentu średniego. Coraz to większa liczba właścicieli decyduje się na ufundowanie swoim pojazdom ceramiki na lakier. Oczywiście jednym z kluczowych kryteriów wyboru jest koszt takiego zabiegu. Rozbieżności cenowe samej usługi pomiędzy różnymi studiami auto detailingu czasami są jednak dość duże. Zastanawiasz się, co wpływa na ich ostateczną sumę? Omawiamy, ile kosztuje ceramika na auta.

Dla kogo ceramika na samochód?

Na początku ważne, abyś wiedział, że powłoka ceramiczna nie jest rozwiązaniem dla każdego. Niestety rynek przepełniony jest marketingowymi informacjami, mówiącymi o tym, że powłoka ceramiczna na lakierze może zdziałać cuda. Taki przekaz oczywiście mocno wpływa na wyobraźnię klientów, a czasami wprost mówi o funkcjonalnościach, których powłoka ceramiczna po prostu nie zapewni. Odporność na wszelkie zarysowania, zabezpieczenie przed odpryskami od kamieni, czyste auto bez konieczności mycia to tylko część mitów, które krążą w internecie na temat powłok ceramicznych. Nie zrozum nas źle, korzyści jest naprawdę wiele, ale ceramika lakieru nie sprawi, że twój samochód będzie pancerny. Pogłębiony kolor, wyraźna szklistość, efekt hydrofobowy, łatwiejsze mycie to tylko niektóre z zalet powłoki na lakier. Ale czy w każdym przypadku to się opłaci? Niekoniecznie, zwłaszcza, jeśli masz wieloletni samochód używany, dlatego sprawdź koszt ceramiki na auto.

Samochód zabezpieczony powłoką ceramiczną

Cena powłoki ceramicznej – co na nią wpływa?

Jesteś pewny, że powłoka ceramiczna na samochód jest rozwiązaniem dla Ciebie? To dobry moment, abyś dowiedział się, jaki jest koszt nałożenia cerami na samochód. Tutaj należy wyróżnić kilka podstawowych kryteriów wpływających na koszt powłoki ceramicznej.

  1. Okres ochrony, czyli trwałość powłoki ceramicznej: podstawę ceny determinuje oczywiście okres ochrony, zupełnie inną kwotę zapłacisz za roczną powłokę na lakier, niż za kilkuletnie zabezpieczenie samochodu – sprawdź, jaka jest cena powłoki ceramicznej rocznej, dwuletniej, pięcioletniej.
  2. Jakość produktu: kolejnym elementem będzie cena samego produktu. Wyższej klasy produkty renomowanych firm, często dostępne jedynie po przejściu odpowiedniego szkolenia będą droższe niż ogólnodostępna powłoka ceramiczna, którą każdy może zakupić, chociażby poprzez portal aukcyjny allegro.
  3. Jakość pracy i doświadczenie w branży: wybierając studio car detailingu lub samego detailera, który zabezpieczył już setki samochodów, możesz mieć pewność, że usługa nakładania powłoki ceramicznej zostanie wykonana na najwyższym poziomie. W takim przypadku często zapłacisz nieco więcej za usługę. Przed podjęciem decyzji warto więc przeczytać opinie o danym studio car detailingu lub nawet umówić się na rozmowę z właścicielem/przedstawicielem, aby sprawdzić jego kompetencje.
  4. Lokalizacja: kolejnym punkt na liście wydaje się być dość oczywisty. Ceny usług auto detialingu będą różnić się w zależności od miejsca, w którym je zlecisz. Inną kwotę zapłacisz w Warszawie, Katowicach czy Wrocławiu, niż w małej miejscowości.

Partnerzy 4nano

Nakładanie ceramiki na samochód – cena

Przechodząc do meritum, ile zapłacisz za aplikację powłoki ceramicznej? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku produktów ogólnodostępnych (zazwyczaj ceramika roczna lub dwuletnia) będzie to koszt w okolicach 800 do 1500 złotych. Jeśli bierzesz pod uwagę kilkuletnią powłokę na lakier, dostępną jedynie dla odpowiednio przeszkolonych studiów auto detailingu, kwota ta pójdzie w górę i będzie wynosić od 1500 złotych do nawet 3000 złotych. Należy pamiętać, że w wielu przypadkach do tej kwoty trzeba doliczyć koszt korekty lakieru. Za taką usługę przyjdzie ci zapłacić od kilkuset złotych w górę. Jak widać, ceny są dość rozbieżne. Wynika to głównie z wymienionych powyżej wielu zmiennych wpływających na koszt powłoki ceramicznej. Właśnie dlatego poniżej prezentujemy kilka konkretnych przykładów:

Miasto Powłoka roczna Powłoka 2-letnia Powłoka 3-letnia Powłoka 5-letnia
Częstochowa 800 zł 1500 zł 2000 zł 2500 zł
Grudziądz 1000 zł 1500 zł 2000 zł 2500 zł
Szczecin 800 zł 1500 zł 2300 zł 2900 zł
Psary 700 zł 1300 zł 1900 zł 2300 zł
Turek 800 zł 1300 zł 1800 zł 2200 zł
Wrocław 1000 zł 1500 zł 2000 zł 2500 zł
Gorzów Wlkp. 800 zł 1500 zł 2300 zł 3000 zł
Lębork 800 zł 1300 zł 1800 zł 2300 zł
Łódź 800 zł 1400 zł 2000 zł 2500 zł
Kalisz 700 zł 1200 zł 1700 zł 2400 zł

Podane ceny są cenami przybliżonymi netto, zawierającymi jedynie aplikację powłoki na lakier bez dodatkowych usług.

Niewidzialna wycieraczka, zabezpieczenie wnętrza samochodu, zabezpieczenie felg – usługi dodatkowe

Poza standardowym zabezpieczeniem lakieru praktycznie każde studio car detailingu ma w swej ofercie szeroki pakiet usług dodatkowych. Poczynając od niewidzialnej wycieraczki, którą aplikuje się na szyby, poprzez kompleksowe czyszczenie i zabezpieczenie wnętrza samochodu, aż po ochronę felg. Ile będzie kosztować taki pakiet usług? Tutaj reguły nie ma a ceny, podobnie jak w przypadku ceramiki na lakier, są dość zróżnicowane. Mamy jednak dla ciebie bardzo dobrą wiadomość. Bardzo często studia auto detailingu oferują taką usługę w pakiecie z ochroną lakieru, dając jednocześnie korzystny rabat dla klienta. Standardowe ceny indywidualnych usług prezentują się mniej więcej następująco:

  • zabezpieczenie felg 200 – 400 złotych;
  • niewidzialna wycieraczka 100 – 200 złotych;
  • zabezpieczenie wnętrza samochodu 150 – 300 złotych.

Usługi dodatkowe zabezpieczenie felg oraz niewidzialna wycieraczka

Powłoka ceramiczne – cena. Czy to się opłaca?

Czy warto więc inwestować w powłokę ceramiczną? Bez wątpienia tak. Cena kompleksowej usługi (renowacja lakieru, zabezpieczenie powłoką ceramiczną, pakiet usług dodatkowych) zazwyczaj zamyka się w kwocie kilku tysięcy złotych, natomiast efekt, który uzyskasz, będzie oszałamiający. Co więcej, ceramika na samochód to inwestycja, która po prostu powinna się zwrócić. Po pierwsze zaoszczędzisz na bieżącym myciu, po drugie będziesz posiadać mocną kartę przetargową podczas sprzedaży samochodu.

Jednak nie będziemy oszukiwać – ze względu na koszt nałożenia ceramiki na samochód, taka usługa może być zbyt droga, nieadekwatna do wartości auta. Wtedy tańszym, choć mniej trwałym sposobem na poprawę wyglądu pojazdu jest wosk.